Weryfikacja wiedzy z pierwszej pomocy

Weryfikacja wiedzy z pierwszej pomocy

Jeśli tutaj trafiliście, to znaczy że zagadnienie pierwszej pomocy nie jest Wam obce, jednak aby weryfikacja wiedzy z pierwszej pomocy miała sens przeczytajcie ten wpis. Nie jest też Wam obca kontrola umiejętności i udział w szkoleniach z pierwszej pomocy. Chcemy podkreślić że sama ocena wiedzy z pierwszej pomocy niczego nie wnosi. Oczywiście możecie się sprawdzić i rozwiązać próbny egzamin na stronie testy pierwsza pomoc  ale na nic to się przyda, jeśli nie będziecie świadomi swoich braków w umiejętnościach jej wykonania.

Ratownicy medyczni już od dawna alarmują  że do sprawnego podjęcia decyzji o wdrożeniu pierwszej pomocy jest potrzebne szkolenie z umiejętności. Dziś na rynku jest wiele profesjonalnych firm prowadzonych przez specjalistów, którzy na specjalistycznym sprzęcie uczą jak ratować innych. Więc jeśli już umiecie rozwiązać test z pierwszej pomocy, pora sprawdzić jak poradzicie sobie w sytuacji symulowanej, np. z fantomem.

Dal bardziej wtajemniczonych polecimy testy z kwalifikowanej pierwszej pomocy, które zawierają kolejny etap działań. Aktualnie tego poziomu w pierwszej pomocy wymaga się między innymi od służb mundurowych, różnych formacji i osób pracujących z większymi grupami. Każdy kto ma pierwszą pomocą w małym palcu może się pokusić o udział w szkoleniu z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jest to kurs już nawet 60 godzinny, ale warto. A jeśli nie jesteście przekonani, to konicznie odświeżcie swoją wiedzę z podstaw nawet na kursie 4 godzinnym. Dodam że takei kursy należy powtarzać co dwa lata.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.