Sytuacja ratowników medycznych

Sytuacja ratowników medycznych

W ostatnim czasie zrobiło się gorąco w polskim systemie ratownictwa medycznego. Nie dość że brakuje lekarzy do obstawy zespołów specjalistycznych, okazało się że rząd nie chce rozmawiać z ratownikami medycznymi na temat jak najbardziej potrzebnych podwyżek i poprawy jakości pracy. W związku z tym wielu ratowników medycznych odchodzi do innych zawodów. Po przeprowadzeniu krótkiej ankiety okazało się że ratownicy medyczny poza zespołami ratownictwa medycznego pracują również jako (wymieniamy najczęstsze zawody): nauczyciele, informatycy, nauczyciele akademiccy, spawacze, operatorzy koparek, wulkanizatorzy, kierowcy, taksówkarze, matematycy, rolnicy, pielęgniarki, strażnicy więzienni, policjanci, żołnierze. Wszyscy ci ratownicy medyczny deklarowali wyższe zarobki w innych branżach niż ratownictwo medyczne.

Skutki dla społeczeństwa

Frustracja ratowników medycznych jest już tak duża, że otwarcie deklarują przejście do innych zawodów, ponieważ trudno dziś znaleźć zawód w którym zarabia się mniej (nam i naszym rozmówcom się to nie udało). Dlatego apelujemy do rządu - opamiętajcie się! Popieramy strajk ratowników medycznych.

 

 


1 thought on “Sytuacja ratowników medycznych”

  1. Ratownik medyczny w Państwowym Systemie Ratownictwa to niezwykle stresująca i ciężka praca. Wiem to od mojego przyjaciela, który już tam nie pracuje. Wiecie co musieli robić po ciężkiej reanimacji (nawet gdy umarła im młoda, rokująca osoba)? Musieli uzupełnić sprzęt i jechać do kolejnego przypadku, którym najczęściej było gówno, np. zatwardzenie od tygodnia czy ból brzucha. On już tam nie pracuje, ale mówi że jeśli warunki się zmienią to wróci. Dbajmy o ratownictwo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.