Kreatywne zestawy plastyczne dla chłopców i dziewczynek

Kreatywne zestawy plastyczne dla chłopców i dziewczynek

Choć dziewczynki mają większy pociąg do prac plastycznych, to odpowiednio dobrane zestawy artystyczne zachęcą również chłopców do tworzenia prac manualnych, które jak wiemy, są ważnym etapem rozwoju wszystkich dzieci. Oto kilka z nich.

Bajkowy świat dziewczynek

Dziewczynki przez wiele lat, a w sumie przez całe życie zachwycają się magią kolorów. Zestaw plastyczny dla dziewczynki zawiera więc niezbędnik do stworzenia wyjątkowych rękodzieł. Kolorowe kartki w formie różnorodnej wielkości kół i kwadratów, cekiny, pompony, styropianowe kulki, czy brokat - to idealny zestaw dla twórczych dziewczynek, które są w stanie stworzyć z nich niezwykłe laurki, bajkowe postacie i ciekawe akcesoria do zabawy. Jeden kompletny zestaw zapewni bajeczną zabawę całej grupie rówieśniczek.

Chłopięca wyobraźnia

Chłopcy w odróżnieniu od dziewczynek widzą świat troszkę inaczej. Dla nich jest on bardziej czarno-biały i prostszy. Dlatego niechętnie podchodzą do wymyślonych prac plastycznych, ale możemy dać im szansę na zmianę nastawienia. Zestaw plastyczny dla chłopca to również szereg barw i form, z których może stworzyć wypasiony samochód, ulubionego robota, czy nawet bardziej ambitnie - układ słoneczny. Wyobraźnia chłopców również nie ma żadnych granic, a zachęceni do jej uruchomienia, zadziwią nas swoim talentem.

Wszystko w jednym zestawie

Nic nie pomaga w wykonywaniu prac plastycznych tak bardzo, jak dostęp do różnorodnych materiałów. W ofercie Moje Bambino można znaleźć gotowe zestawy plastyczne, opartych na różnokierunkowym rozwoju. Zestawy posiadają wystarczającą ilość elementów do wielokrotnej pracy przez grupę dzieci. Zostały one również wydzielone do odpowiednich grup wiekowych, tak, aby wykonywane czynności nie były ani za trudne, ani niebezpieczne. Pożyteczną i wesołą zabawę twórczą zapewnimy dzięki gotowym, a co za tym idzie lepszym cenowo zestawom nawet dzieciom w żłobkach. Zestawy dopasowane są dla chłopców, jak i dla dziewczynek, dzięki czemu nie musimy dokupować dodatkowych akcesoriów.

Rozwijanie talentów

Już w wieku przedszkolnym widać wyraźnie, które z dzieci posiada smykałkę do prac plastycznych. Warto tę umiejętność rozwijać. Zabawki i pomoce plastyczne, takie jak, wyszywanki, wełna, krosno, czy stemple wzbogacą możliwości i wspomogą rozwój motoryki małej. Im większe skupienie towarzyszy dzieciom podczas pracy, tym szybciej dzieci uczą się koncentracji, cierpliwości i delikatności. Rozwijają zmysły dotyku i koordynację wzrokowo-ruchową. Ważne jest więc, aby szkolne zajęcia były jak najciekawsze, a zdecydowanie gotowe zestawy plastyczne z oferty Moje Bambino wspomogą w tym nauczycieli.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.