Kiedy warto udać się do podologa?

Kiedy warto udać się do podologa?

Masz problemy z wrastającymi paznokciami albo pękającymi piętami? W takim przypadku warto wybrać się do specjalisty w dziedzinie stóp – podologa.

 

Stopom niesłusznie poświęcamy zbyt mało uwagi podczas codziennej pielęgnacji ciała. Nierzadko bagatelizujemy objawy, które mogą świadczyć o ich schorzeniach. Gdy jednak dochodzi do poważnych problemów, warto odwiedzić specjalistę – podolog pomoże nam w uporaniu się z różnymi chorobami stóp będących fundamentem całego ciała.

Kim jest podolog?

Podolog jest lekarzem specjalizującym się w podologii (podiatrii), czyli dziedzinie medycyny, która skupia się na diagnostyce oraz leczeniu chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego.

Podologia to nadal raczkująca dziedzina w polskiej medycynie, ale powoli dostępność gabinetów podologicznych jest coraz większa. To powoduje, że osoby wymagające fachowej opieki mogą łatwiej trafić do specjalisty – podologa, który może zapewnić szybką ulgę w zróżnicowanych problemach.

Przez długi czas do podologów chodzili jedynie sportowcy, ale obecnie usługi tych specjalistów dostępne są dla każdego zainteresowanego, komu zależy na zdrowych i ładnych stopach na co dzień.

Leczenie u podologa skuteczniejsze niż w domu

Wiele osób próbuje radzić sobie z dolegliwościami stóp domowymi sposobami. Jednak nie zawsze możemy uzyskać wtedy optymalne rezultaty, a nawet możemy pogorszyć sytuację, na przykład przez nieprawidłowe przycinanie paznokci, samodzielne wycinanie zmian skórnych albo stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.

Wizyta u podologa jest w stanie przynieść bardzo dobre rezultaty – specjalista może błyskawicznie zdiagnozować problem, a następnie przystąpić do jego rozwiązania. W gabinetach podologicznych wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, narzędzia oraz preparaty pozwalające na skuteczne leczenie różnych przypadłości.

Zatem wtedy, gdy zauważamy niepokojące objawy związane ze stopami, warto pomyśleć o udaniu się do specjalisty – dzięki jego wiedzy i doświadczeniu możemy o wiele szybciej powrócić do zdrowia.

W gabinetach podologicznych można skorzystać z takich usług jak:

 • pedicure leczniczy – w przeciwieństwie do zwykłego pedicure skupia się na kondycji paznokci i na przywróceniu ich zdrowego wyglądu
 • leczenie wrastających paznokci – dzięki specjalnym klamrom czy metodzie Kostki Arkady możliwe jest uzyskanie natychmiastowej ulgi
 • usuwanie odcisków, modzeli, brodawek wirusowych oraz innych zmian – dzięki fachowym narzędziom oraz specjalnie dobranym kosmetykom
 • terapia pękających pięt – pozwala na pozbycie się problemu bolesnych i nieestetycznych pęknięć pięt
 • protetyka paznokci po urazach – w przypadku naderwania, pęknięcia i innych urazów paznokci
 • leczenie nadpotliwości stóp – dzięki specjalnie dobranym kosmetykom pacjent może uzyskać jeszcze większy komfort
 • leczenie zmian kostnych – terapia halluksów, płaskostopia
 • leczenie stopy cukrzycowej – zespołu przypadłości będących powikłaniem cukrzycy
 • dobieranie wkładek ortopedycznych – dzięki nim można uzyskać większy komfort chodzenia
 • badania bakteriologiczne i mikologiczne (w kierunku grzybów) – pozwalają na dobranie najskuteczniejszej metody terapii w razie infekcji
 • leczenie infekcji stóp – dzięki doborowi odpowiednich preparatów

Zatem podolog jest w stanie pomóc w wielu przypadkach związanych z dolegliwościami bólowymi, obniżoną estetyką stóp, mniejszym komfortem chodu.

Gdzie skorzystać z usług podologicznych?

Aktualnie gabinety podologiczne dostępne są na terenie niemalże całego kraju – podolog może przyjąć nas zarówno w Warszawie, jak również w mniejszych miejscowościach na terenie Polski.

W Krakowie z profesjonalnych usług podologicznych można skorzystać w Centrum Medyczno-Diagnostycznym Prima Med.

Zatem jeśli masz problemy z kondycją stóp, warto pomyśleć o wizycie u profesjonalisty – w dobrym gabinecie podologicznym. Podolog będzie mógł wtedy szybko diagnozować problem i przystąpić do jego rozwiązania – ulga będzie natychmiastowa!

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.